Rootsi onu

Rootsi onu ehk ka vaesed naeravad

Karakter teater toob EV 105. aastapäevaks lavale Virve Osila komöödia kahes vaatuses  „ Rootsi onu ehk ka vaesed naeravad“
Kodumaise näitekirjaniku lugu räägib meile 90ndate värvikast maaelust. Läbi tervendavad huumori lahatakse tolleaja raskusi ning rõõme. Sündmustiku käivitab Rootsist kodumaale saabunud onu, kes on raudse eesriide taga viibinud 50 aastat. Tema kodusolekust saab alguse eestlaste avanemine ning vaba liikumine maailmas.

Virve Osila on eesti luuletaja ja näitekirjanik, kes elab Virumaal. Virve Osila on pälvinud Valgetähe medaliklassi teenetemärgi, Salme Ekbaumi ja Minni Nurme koduluulepreemia (kodumaa teema käsitlemisel eest), A. H. Tammsaare nimeline kirjanduspreemia ja Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia.
Virve Osila on enda kohta öelnud, et on sünnilt, olemuselt ja rahvuselt eelkõige virulane. Virumaa inimesed on oma “kaasmaalase” tegusid hinnanud väga kõrgelt – ta valiti saja Virumaa vägeva hulka. Südamest armastab ta Eestimaad ning oma Virumaad.

Rootsi onu, Virve Osila

Autor Virve Osila
Lavastaja Aavo Soots
Heli/valgus Mardo Leikman
Plakat Toomas Alte

 

Osades:
Maali – Ille Limberg
Juhan – Heiki Veermets
Lonni – Tanja Zalite
Leonhard – Hannes Tiinas
Britta – Tuuli Puust
Kalev – Kaido Piiroja

 

Esietendus toimub 24.veebruaril 2023a. Rakvere Kultuurikeskuse suures saalis.