Maili.

Ranna-Viru Rahvateatri etendus “Maili. Virumaa rahvaülikooli lugu” esietendus 5. augustil ning kestis kuni 7. augustini 2015. Loo autoriks oli Olavi Ruitlane ning lavastajaks Tiit Alte. Projekti algataja oli Kaido Veski. Kaasa aitas lavastada tükki Elmo Nüganen.

Lugu kui tervikuna räägib Kunda mõisa tegemistest 40. aastate algul. Selle loo toovad muidugi ellu etenduse tegelased, kes tegelikult sümboliseerivad inimeste omadusi. Näitena võib tuua Maili (Tea Parts), kes on noor ja süütu hing ning näeb elus kõike ilusat. Tema armastajaks saab kooli uus õpetaja Leonhard (Kaido Veski), kes oma vaba olemusega võrgutab Maili ära. Rahvaülikooli õpetaja proua Soorm (Vilma Luik või Carmen Mikiver) ning direktor härra Ruus (Tauno Küngas) näitavad hoolivust ning korralikust. Mängus on ka president Päts (Tarvo Sõmer), keda mitte ei mõnitata isikuna, vaid poliitikuna, tehes nalja vaikiva ajastu üle.
Peale selle, et Tea Parts, kes mängis etenduses Mailit, üks peaosadest, osalesid ka teised Karakteri näitlejad, nagu näiteks Aavo Soots, mängides kommunisti, Kaido Piiroja juut Gukovskit, Hannes Tiinas Soucantoni. Ivo Leek ja Henrik Lainvoo, kes võtsid osa harrastusnäitlejate suvekoolist, osalesid massistseenides ning mängisid ka lehma.

Henrik Lainvoo

Etenduse video https://www.youtube.com/watch?v=G14QUN2CdJI


Tere, mina olen Maili, Kunda Rahvaülikooli käsitööõpetajanna, pean teie kõigi ees tunnistama, et… Olen äärmiselt tänulik võimaluse eest osaleda nii vahvas ja nii kaunilt kulmineeriva lõpuga projektis. Teekond Maili küpsemiseni polnud lihtne ei lavastajale, lavapartneritele ega ka mulle endale. Olen näitlemisega aktiivselt tegelenud kaks aastat ja Maili oli väga suur eneseületus. Muretsesin ise ja nägin ka teistes suurt mure minu suutmatuse ees. Olin sageli tige enese peale. Tundsin usku vaid lavastajas. Jumal nägi ja müristas..
Meeldiv seltskond, meeldiv õhkkond, lahedad uued tutvused..Nüüd, kus see kõik selja taga on … tunnen energialaengut kätes, jalgades, hinges ja soovi tormata pea ees „Võõrad“ etendusse.
Kummardus teile kõigile, hea meeskond!

Tea Parts


Etendus oli fantastiline ja pakkus nii mängulusti kui vaatajatele vaatamisrõõmu (viimast minu kõrvu ulatunud katketest). Igal juhul arvamused olid enamasti väga head ja kiitvad, kus kiideti nii suuri kui pisikesi osi.

Kaido Piiroja


Õpetaja Mailit mänginud Tea Parts mängib selle inimese tunnetepuntra suureks.

Tsitaat Margus Mikomägi artikklist Maalehes.


Maili
Lavastaja Tiit Alte, “Maili” Tea Parts, “Lehm” Ivo Leek, “Soldat” Aavo Soots, “de Soucanton” Hannes Tiinas, “Lehm” Henrik Lainvoo, “Gukovski” Kaido Piiroja